Pomogę Ci rozwiązać problem w odchudzaniu !Tak się dzisiaj zastanawiałam, co sprawiało / sprawia mi największą trudność w byciu Slim.
Jeśli masz podobny problem, może uda Ci się go zwalczyć dzięki moim małym sposobom.

1. Brak planu na zdrowy posiłek
Rozwiązanie: Planuj. Nie musisz planować całego tygodniowego menu. Wystarczy max. 2 dni, a nawet 1.
Ja zazwyczaj wieczorem układam sobie listę na następny dzień. Wstaje rano i wiem co mam zrobić na śniadanie i na poszczególne posiłki. To duże ułatwienie, gdyż dzięki temu nie grozi nam zjedzenie czegoś niezdrowego, zakazanego.
2. Za duże porcje.
Rozwiązanie: Nie chce być uwiązana do wagi kuchennej. Wiem, że to strasznie upierdliwe ważyć wszystko itp. Zanim będziemy musieli to robić , polecam zakup fajnych talerzy, misek itp. ale w mniejszym rozmiarze, dzięki temu nie zmieści nam się tyle jedzenia ile oczy by jadły.

3. Woda, woda
Rozwiązanie: temat wiele razy poruszany na moim blogu, Wpisz w lupkę hasło WODA wyskoczy pełno postów jak pić więcej wody, w czym i jaka najlepsza. Ja obecnie pije wodę z kranu filtrowana w dzbanku Brita lub Dafi.
4. Słodycze
Rozwiązanie: Również wpisz w lupkę na blogu hasło: SŁODYCZE. Mnóstwo rozwiązań już podałam. Początki są trudne, ale uwierz po miesiącu będziesz patrzeć obojętnie na słodycze. SILNA WOLA to podstawa w tym momencie.
5. Brak czasu.
Rozwiązanie: U mnie zawsze wymówka była taka, „no kurcze nie mam czasu dziś, nie ćwiczę.” A wystarczy zamknąć komputer na te 30 min i w tym czasie zrobić szybki trening. Uwierz da się. Zaplanuj sobie dzień wcześniej swój następny dzień, tak łatwiej będzie Ci się zmobilizować do ćwiczeń.

6. Nagrody
Rozwiązanie: Pamiętaj nie jesteś Psem, nie nagradzaj się jedzeniem.


8 komentarzy:

 1. Pomocne punkty. Zapisuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekne masz wlosy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatni punkt boski:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne te punkty. Mnie takie motywuja do dzialania. Dzieki za rady. A nagradzanie jest fajne, tylko nie jedzeniem:)

  OdpowiedzUsuń

Dziekuję za komentarz i zapraszam ponownie. BeSlim

Copyright © 2014 BeSlim , Blogger